Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LEKCJE Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU

    Laboratoria Przyszłości to rządowy program, który realizuje nasza szkoła.  Ma on na celu ubogacić i uatrakcyjnić działania edukacyjne tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe. Robotyka – nowa dziedzina techniki stała się dla uczniów naszej szkoły niezwykle interesująca. Na zajęcia z podstaw robotyki uczęszczają uczniowie z klas I - VIII. Dzieci i młodzież współpracują w zespołach minimum dwuosobowych, a do swojej dyspozycji mają klocki do samodzielnego montażu Lego Education Spike oraz tablety. Podczas wrześniowych zajęć miłośnicy kreatywnych zestawów zaznajamiali się z zasadami pracy z klockami. Poznawali poszczególne elementy tj. czujniki, silniki, programowalny element Hub oraz ich zastosowanie. Dzięki zdobytym wiadomościom uczniowie budowali roboty, pojazdy    i wprawiali je w ruch.

    Uczestnicy koła filmowego, w czasie pierwszego miesiąca nauki, używając tabletów zakupionych w ramach programu poznawali historię mediów oraz zapoznawali się z podstawową terminologię kina. Na portalu Wordwall wykonywali ćwiczenia dotyczące  zajęć i obowiązków twórców teatru, filmu, fotografii, prasy, radia, telewizji, reklamy, Internetu.

    Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej   szkoły i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych - do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Data dodania: 2022-10-03 12:08:47
Data edycji: 2022-10-05 11:57:33
Ilość wyświetleń: 1037

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej