Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Klub Młodego Programisty

Klub Młodego Programisty to działanie Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, w ramach którego dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania.

    Od 9 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Brzostku klasa 5a pod okiem nauczycieli informatyki i matematyki uczestniczy w kursie z podstaw programowania w Klubie Młodego Programisty. Dla klas, które będą miały 70% obecności na zajęciach przewidywany jest dyplom ukończenia kursu. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się na platformie Click Meeting w formie online. Prowadzone są przez doświadczoną trenerkę Panią Mariolę Fik. Na pierwszych  zajęciach uczestnicy i uczestniczki skupili się na szyfrowaniu, systemie binarnym i grach logicznych. Kolejne zadania były tak prowadzone, by jak najbardziej zaangażować młodzież do działania.

    Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Na czacie pracowali bardzo aktywnie wykonując poszczególne zadania wyznaczone przez prowadzącą. Przed nimi jeszcze cztery zajęcia, na których będą mogli rozwijać dalsze kompetencje związane z poznaniem podstaw programowania i rozwijaniem już zdobytej programistycznej wiedzy.

Data dodania: 2023-03-10 08:22:45
Data edycji: 2023-03-10 08:23:49
Ilość wyświetleń: 230

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej