Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

IMIENINY BIBLIOTEKI!

    Październik to szczególny czas w życiu bibliotek szkolnych. Wówczas obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - święto ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Nasza wypożyczalnia włączyła się do tegorocznych obchodów i  przygotowała szereg działań, dzięki którym uczniowie mogli się przekonać, że „serce szkoły” jest miejscem ciekawym, kolorowym, gdzie wiele się dzieje, a każdy czytelnik jest mile widziany! W październiku odbyły się:

 

  • zajęcia otwarte dla grupy świetlicowej pod hasłem: „ Jak powstała książka?”,
  • lekcja biblioteczna dla klas Va i Vb „Czytanie dla pokoju”,
  • lekcja biblioteczna dla klas IIa i IIb „ Książki skarbnicą wiedzy”,
  • zajęcia w wypożyczalni, w ramach których uczniowie wykonywali kartki z życzeniami, kolorowe okładki na książki i zakładki.

 

    Kulminacja obchodów przypadła 28 października, kiedy wszystkich czytelników zaproszono na Imieniny Biblioteki. Solenizantka przywitała odwiedzających ją tego dnia odświętnym wystrojem. Były balony  i wystawy prac. Z życzeniami wielu ciekawych  książek i najlepszych czytelników przybyli licznie uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Za wszystkie miłe słowa i laurki serdecznie dziękujemy!

Data dodania: 2022-11-09 13:41:20
Data edycji: 2022-11-09 13:49:43
Ilość wyświetleń: 339

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej