Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „NIECH PRZEMÓWIĄ MIEJSCA…”

    Wielu uczniów marzy o tym, aby dać światu pokaz swojego talentu. Uczyniła tak Maja Podlasek uczennica klasy VIb naszej szkoły. Motywowana faktem, iż warto próbować swoich sił, podejmować wysiłek i sprawdzić, czy faktycznie drzemie w duszy literacki talent wzięła udział w Powiatowym Konkursie „Niech przemówią miejsca…” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc. Jego celem było nie tylko rozwijanie twórczych zdolności młodych ludzi, ale przede wszystkim inspirowanie do poszukiwań miejsc związanych z historią Małej Ojczyzny.

    Maja napisała pracę literacką dotycząca tragicznych wydarzeń, do których doszło 23 września 1944 roku w lesie na granicy Siedlisk – Bogusz, Głobikówki i Smarżowej. Powołane jury, w skład którego weszła między innymi przedstawicielka Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa, przyznało Mai nagrodę główną za zajęcie I miejsca. Postawa uczennicy jest przykładem na to, iż drzemiący talent należy obudzić i pokazać światu!

Data dodania: 2024-06-07 11:29:14
Data edycji: 2024-06-07 11:30:00
Ilość wyświetleń: 79

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej