Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków                 European Day of Languages

Europäischer Tag der Sprachen

 

27 września (poniedziałek) w Szkole Podstawowej w Brzostku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły otrzymali wesołe naklejki na ubrania upamiętniające to wydarzenie a uczniowie wykonali flagi europejskie. Aby uczcić to ważne święto nasi młodzi Europejczycy wykonali liczne prace plastyczne w ramach konkursu. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone i będą zdobiły mury naszej szkoły.

W dzisiejszych czasach nikogo już nie trzeba przekonywać jak ważna jest znajomość angielskiego, niemieckiego czy innego języka europejskiego. Przekonał się o tym każdy, kto był choć raz za granicą czy to dla odpoczynku czy zarobku. Języka obcego można uczyć się w każdym wieku, lecz nauka w okresie szkoły podstawowej i średniej przynosi najlepsze efekty i w tym czasie jest nie do przecenienia. Przypominali o tym, jak co dzień, nauczyciele języków obcych naszej szkoły.

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie Europejskiego Roku Języków zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO.

Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe. W poszczególnych państwach obchody są koordynowane przez Krajowe Punkty Kontaktowe. Poszczególne wydarzenia organizowane są przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i biblioteki.

Data dodania: 2021-09-29 11:34:27
Data edycji: 2021-09-29 11:37:19
Ilość wyświetleń: 158

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej