Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków                 European Day of Languages

Europäischer Tag der Sprachen

 

27 września (poniedziałek) w Szkole Podstawowej w Brzostku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły otrzymali wesołe naklejki na ubrania upamiętniające to wydarzenie a uczniowie wykonali flagi europejskie. Aby uczcić to ważne święto nasi młodzi Europejczycy wykonali liczne prace plastyczne w ramach konkursu. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone i będą zdobiły mury naszej szkoły.

W dzisiejszych czasach nikogo już nie trzeba przekonywać jak ważna jest znajomość angielskiego, niemieckiego czy innego języka europejskiego. Przekonał się o tym każdy, kto był choć raz za granicą czy to dla odpoczynku czy zarobku. Języka obcego można uczyć się w każdym wieku, lecz nauka w okresie szkoły podstawowej i średniej przynosi najlepsze efekty i w tym czasie jest nie do przecenienia. Przypominali o tym, jak co dzień, nauczyciele języków obcych naszej szkoły.

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie Europejskiego Roku Języków zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO.

Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe. W poszczególnych państwach obchody są koordynowane przez Krajowe Punkty Kontaktowe. Poszczególne wydarzenia organizowane są przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i biblioteki.

Data dodania: 2021-09-29 11:34:27
Data edycji: 2021-09-29 11:37:19
Ilość wyświetleń: 851

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej