Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Działania na rzecz bezpieczeństwa w sieci

    W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Brzostku na przełomie lutego i marca brali udział w warsztatach online na platformie Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz w lekcjach online w Klubie Młodego Programisty. Platformy te mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli, wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

    W lutym klasy drugie wzięły udział w warsztatach online pt. „Bądź bezpieczny w Internecie! Klub Młodego Programisty”, a klasa 6b „Sieciaki – Internet bez przesady”.

    Dołączono również do kampanii na stronie www.gov.pl „Bądź z innej bajki”, gdzie nasi uczniowie spotkali znane postacie - Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Rybaka i Złotą Rybkę. Bohaterom bajek postawiono nowe wyzwania – mieli poradzić sobie z zagrożeniami, które wcale nie są bajkowe, a jak najbardziej realne i współczesne.

    W kolejnym działaniu  poruszono takie tematy jak hejt, grooming, patostreamy, bo to właśnie z tymi zagrożeniami coraz częściej spotykają się młodzi użytkownicy Internetu: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/bezpieczni-w-sieci--w-kazdym-wieku .

    Klasy siódme i ósme biorą udział w programie edukacyjnym Bezpieczni w Sieci na platformie, która jest na bieżąco kontrolowana przez nauczyciela. Dzięki tym kursom e-learningowym uczniowie zdobędą wiedzę na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w Internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Platforma umożliwia nauczycielowi zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów biorących udział w projekcie.

    Ponadto na spotkaniu wywiadowczym rodzice uczniów klasy 6b oraz 5c mieli możliwość oglądnięcia krótkiego, ale bardzo edukacyjnego filmiku mówiącego o bezpiecznym wykorzystywaniu Internetu przez dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=w9XXRvEOXiU.

    W kampanię bezpiecznego Internetu włączyli się również nauczyciele z naszej szkoły, którzy przez ostatnie dwa miesiące poszerzali swoją wiedzę z zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej w ramach szeregu webinarów DBI2023.

    Wszyscy musimy pamiętać, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci!

Data dodania: 2023-03-20 12:16:27
Data edycji: 2023-03-20 12:17:39
Ilość wyświetleń: 330

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej