Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dni Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach

    Dnia 19 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy ósmej pod opieką wychowawcy Anety Krajewskiej i doradcy zawodowego Ewy Raś mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Spotkanie to miało miejsce w LO w Kołaczycach, gdzie przedstawione zostały możliwości rozwoju i nauki w tej renomowanej placówce.

    Głównym celem spotkania było zapoznanie się z ofertą edukacyjną tak, by uczeń mógł dokonać świadomego wyboru szkoły, która odpowiada jego zainteresowaniom, pasjom oraz przyszłym planom zawodowym. Warto zaznaczyć, że szkoła realizuje program Ministerstwa Obrony Narodowej - Oddziały Przygotowania Wojskowego (OPW), co stanowi dodatkową atrakcję dla zainteresowanych uczniów. Ponadto, w szkole funkcjonuje Związek Strzelecki „STRZELEC”, organizowane są warsztaty dziennikarskie, kółko teatralne, kurs pierwszej pomocy oraz Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi. To wszystko stanowi szeroki wachlarz aktywności, w których mogą uczestniczyć uczniowie, poszerzając swoje zainteresowania i umiejętności.

    Podkreślono także, że szkoła zapewnia funkcjonalne pracownie dydaktyczne oraz świetnie przygotowanych i oddanych uczniom nauczycieli, co sprzyja efektywnemu procesowi nauki.

    Wnioski płynące z tego spotkania są jasne - wybór szkoły to kluczowy krok w określeniu siebie oraz przyszłości. Dlatego też pomoc w wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia ponadpodstawowego staje się niezwykle istotna, zwłaszcza w kontekście zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Wybór szkoły powinien być zgodny z zainteresowaniami i predyspozycjami ucznia, co zapewni mu odpowiednie wsparcie i rozwój na przyszłość.

Data dodania: 2024-05-08 09:34:50
Data edycji: 2024-05-08 09:38:01
Ilość wyświetleń: 65

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej