Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Co się działo w oddziale 0c?

Co się działo w oddziale 0c?

    W I semestrze r. szk. 2021/2022 w oddziale przedszkolnym realizowane były różne działania, które miały na celu nabywanie umiejętności wnioskowania oraz kształtowania myślenia przyczynowo- skutkowego, budowania wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym, technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń. Zajęcia te kształtowały czynności intelektualne potrzebne dzieciom w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji.

    Światowy Dzień Zwierząt to jedno z najważniejszych nietypowych świąt w roku. Pozwala na uczczenie wszystkich zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Celebrując ten dzień, chcemy rozbudzać świadomość ekologiczną i zachęcać do ochrony zwierząt. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące środowiska życia zwierząt. Oglądając albumy, poznały nowe gatunki zwierząt – kształtowały umiejętność poszukiwania informacji, rozwijały zainteresowania. Kształtowały również umiejętność posługiwania się różnorodnymi materiałami, przyborami i narzędziami w działaniach plastyczno– konstrukcyjnych.

    Później obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa, który również jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym oddziale odbyły się tego dnia zajęcia związane z tematyką drzew (przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody). Dzieci wykonywały piękne prace przestrzenne i płaskie. Nie obyło się oczywiście bez obserwacji przyrody, wzbogacania słownictwa dzieci związanego z tematem projektu.

    W listopadzie uczciliśmy Święto Niepodległości poprzez odśpiewanie hymnu i zapoznanie dzieci z  symbolami narodowymi Polski. W tym miesiącu świętowaliśmy również Światowy Dzień Postaci z Bajek. Maluchy wysłuchały fragmentów bajek i rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek za pomocą rekwizytów. Utożsamiając się z bohaterami z bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości.  Przeniesienie w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości, było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

    W grudniu maluchy zaprezentowały w świątecznych strojach kolędy, wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Po występie wybraliśmy się na świątecznie udekorowany rynek brzostecki, by obejrzeć szopkę i zrobić sobie pamiątkowe fotografie. Przy tej okazji zapoznałyśmy dzieci z tradycjami świątecznymi. Przedszkolaki włączyły się również w organizowane w szkole akcje charytatywne: zbiórka nakrętek dla chorych dzieci, „Makulatura na misje”, „Wielki kredkowy recykling” oraz „Podaruj uśmiech” – słodycze, ozdoby choinkowe, materiały plastyczne przeznaczone dla wychowanków Domu Dziecka w Kołaczycach.

    Ponadto dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie międzyoddziałowym na najpiękniejszą kartkę walentynkową zorganizowanym 10 lutego 2022 r. Pierwsze miejsce zajęła Emilka z naszego oddziału oraz Wiktoria z oddziału 0a. Na koniec semestru zorganizowaliśmy bal karnawałowy – dzieci mogły zaprezentować piękne, kolorowe stroje oraz poznać nowe kroki taneczne. Chętnie brały udział w organizowanych zabawach w rytm muzyki.

Data dodania: 2022-03-07 13:44:35
Data edycji: 2022-03-10 14:19:55
Ilość wyświetleń: 539

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej