Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„BYĆ JAK IGNACY” Projekt edukacyjny w klasie 2b

„BYĆ JAK IGNACY” Projekt edukacyjny w klasie 2b

    Uczniowie klasy 2b naszej szkoły uczestniczą w 6 edycji projektu „Być jak Ignacy”. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki – głównie matematyki i przyrody, pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach, propagowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. Organizatorem Konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie uczestniczą w projekcie konkursowym pod nazwą ”Bluteam”. W październiku i listopadzie dziewczynki i chłopcy należący do szkolnego koła naukowego, podczas zajęć dotyczących „Polarnych odkryć i podniebnych osiągnięć”, dowiedzieli się czym są podróże badawcze i jakie były początki lotnictwa. W ramach zadania projektowego stworzyli kompasy oraz modele latających samolotów.

    Młodzi, szkolni badacze wykazują się wielkim zaangażowaniem, chętnie podejmują projektowe zadania, są ciekawi nowych doświadczeń i żądni przygód!

Data dodania: 2021-12-10 12:20:32
Data edycji: 2021-12-10 12:21:55
Ilość wyświetleń: 537

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej