Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

BUDUJEMY STUDNIĘ W AFRYCE!

BUDUJEMY STUDNIĘ W AFRYCE!

Sprawozdanie z ogólnopolskiej akcji charytatywnej

BUDUJEMY STUDNIĘ W AFRYCE!

    Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzostku zaangażowało się w zbiórkę funduszy na rzecz budowy studni w Afryce. Przedsięwzięcie było odpowiedzią na apel Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku i nosiło nazwę Makulatura na misje. Uzyskane w ten sposób środki są przekazywane misjonarzom w Sudanie poprzez Polską Fundację Pomoc Afryce.  

    W naszej szkole akcja ta polegała na zbiórce makulatury, która została sprzedana w punkcie skupu. W zbieranie makulatury włączyli się zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Ogólnie zebrano 1920 kg makulatury. Najwięcej przynieśli uczniowie:

I miejsce Kacper Nowak  kl. IVc ,  51 kg

II miejsce Oliwia Czaja kl. VIIc, 46 kg

III miejsce Anna Szczepanik kl. VIIIa, 45 kg

    Dotychczas ze zbiórki makulatury w całej Polsce wybudowano 29 studni głębinowych. Studnie będą służyć przez długie lata mieszkańcom Sudanu Południowego, Zambii, Madagaskaru, Czadu i Republiki Środkowej Afryki. To wspaniały dar i szansa na lepsze życie. Woda będzie służyła chorym w szpitalu, szczególnie Przychodni Matki i Dziecka, personelowi szpitala, a także w szkołach podstawowych: nauczycielom i uczniom. Do studni zostaje podłączona pompa,  zamontowany jest także zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, który służy jako rezerwuar wody po zachodzie słońca.

    Dostęp do czystej wody jest elementarną potrzebą ludzką. Zaspokojenie tej potrzeby, to jedna z najbardziej istotnych form pomocy ratujących życie mieszkańcom Afryki oraz spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia „spragnionych napoić”. Tam, gdzie jest woda, tam jest życie.

     Dziękujemy za każdy wysiłek, skrawek makulatury zebrany i ofiarowany.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Data dodania: 2021-12-08 10:48:32
Data edycji: 2021-12-08 10:51:37
Ilość wyświetleń: 418

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej