Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Brzostecka Szkoła Podstawowa w Pieszym Rajdzie Niepodległości

    Na zaproszenie współorganizatorów – Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach - delegacja uczniów brzosteckiej Szkoły Podstawowej uczestniczyła 9 listopada w XIII Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości „Liwocz 2023”. To wydarzenie było aktywną formą upamiętnienia obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa rajdu prowadziła z Brzysk i Ujazdu malowniczym szlakiem na górę Liwocz. Delegacje młodzieży, głównie szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego, podjęły  trud marszu na tę najwyższą górę w okolicy. Na Liwoczu znajduje się Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz pokoju na świecie, koncelebrze przewodniczył Ks. Gerard Stanula – Kustosz tego sanktuarium. Następnie część oficjalną prowadził Pan Antoni Salacha – Dyrektor LO w Kołaczycach, który powitał m.in. Pana Starostę jasielskiego Adama Pawlusia oraz wszystkich zgromadzonych. Centralnym punktem Rajdu był niezwykle podniosły APEL POLEGŁYCH prowadzony przez uczniów z Klasy Mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Tak oto uczczona została Pamięć Walczących oraz Poległych i Pomordowanych w imię wolności i niepodległości Polski. Potem organizatorzy częstowali uczestników rajdu doskonałą kiełbaską z grilla oraz gorącą herbatą i różnorodnymi słodyczami. Kolejnym punktem był wzruszający Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu szkolnych chórów i solistów oraz osób niepełnosprawnych.

    Na zakończenie organizatorzy podziękowali księżom, dyrektorom szkół, nauczycielom i młodzieży za uczestnictwo oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w perfekcyjne przygotowanie Rajdu. Potwierdzają to wypowiedzi naszych uczniów: Podobało mi się wszystko, najbardziej spacer po lesie”; Mnie się podobało wychodzenie na górę, było bardzo przyjemnie w lesie; Ciasteczka były pyszne!; Super herbatę podawano i mogłem się rozgrzać; Apel Poległych był prowadzony przez uczniów w mundurach – to mi się podobało.   

    Jesteśmy wdzięczni Panu Staroście Powiatu Jasielskiego oraz Panu Dyrektorowi LO w Kołaczycach za zaproszenie oraz dumni, że delegacja naszej szkoły mogła uczestniczyć w tak wspaniałej, patriotycznej uroczystości i w ten sposób oddać hołd naszej NIEPODLEGŁEJ OJCZYŹNIE.

                                                                                                                     Uczestnicy

Data dodania: 2023-11-10 11:01:15
Data edycji: 2023-11-13 12:57:17
Ilość wyświetleń: 258

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej