Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Bezpieczni na drodze

Bezpieczni na drodze

W naszej szkole duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku roku szkolnego uczniowie klas I - III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

8 grudnia gościliśmy panią Annę Rozwadowską ze szkoły jazdy Mila w Brzostku. Pani instruktor  rozmawiała  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się pieszych po drogach szczególnie teraz, w okresie jesienno – zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, które często są przyczyną wypadków, m. in. wybieganie na ulicę zza przeszkody, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Przypomniała o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku. Podczas spotkania zostały poruszone także inne kwestie, takie jak zakaz przejeżdżania rowerem po przejściu dla pieszych oraz zakaz korzystania z telefonu komórkowego w trakcie przechodzenia przez jezdnię, jak również w trakcie jazdy. Pani instruktor uświadomiła młodym uczestnikom ruchu, że zgodnie z prawem samodzielne poruszanie się dziecka po drogach na rowerze jest możliwe dopiero po osiągnięciu przez nie dziesiątego roku życia.

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań odnoszących się do zasad bezpieczeństwa, na które uzyskiwali rzeczowe odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że będą pamiętać o udzielonych radach, a tym samym czuć się bezpieczniej na drodze. Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy pani Annie Rozwadowskiej  za przeprowadzone prelekcji.

Data dodania: 2023-12-13 16:26:05
Data edycji: 2023-12-13 16:38:24
Ilość wyświetleń: 213

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej