Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

AKCJA „SPRZĄTANIE BRZOSTKU”

AKCJA  „SPRZĄTANIE BRZOSTKU”

       15 marca uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wzięli udział  w akcji sprzątania naszej miejscowości. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy i we współpracy z Burmistrzem Brzostku, panem Wojciechem Staniszewskim. Nadrzędnym celem akcji było promowanie postawy odpowiedzialności za czystość naszej planety.

      Zanim uczniowie wyruszyli w teren, wychowawcy przypomnieli zasady prawidłowej i odpowiedzialnej selekcji odpadów oraz zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie sprzątania. Wyposażeni w otrzymane od organizatora foliowe worki i jednorazowe rękawiczki uczniowie rozpoczęli zbieranie śmieci, leżących przy ulicach i poboczach, na trawnikach oraz parkingu. Po godzinnych wędrówkach po okolicznych drogach i dzięki dużemu zaangażowaniu uczestników zebrano wiele śmieci. Nieczystości posegregowane do worków na szkło, metale i odpady plastikowe, papier oraz odpady mieszane zostaną odebrane przez zakład komunalny. I choć energii w tym dniu nikomu nie brakowało, wszystkich ucieszyła słodka niespodzianka ufundowana przez włodarza gminy.

      Działania podjęte w ramach powyższej akcji przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej uczestników, kształtowania proekologicznych nawyków w życiu codziennym oraz poczucia odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

Data dodania: 2024-03-17 16:09:02
Data edycji: 2024-03-17 16:40:18
Ilość wyświetleń: 216

Strefa nauczyciela

dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz

Nasi Partnerzy

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem (…), ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej