POZNAJ BLIŻEJ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W BRZOSTKU

Foto

 


 

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłoszenie

Wniosek


 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłoszenie

Wniosek


 

OTWARTA LEKCJA Z BIOLOGII

"SĄD NAD BAKTERIAMI"

Foto


 

SUKCES NATALKI

14 marca 2019 roku na Politechnice Krakowskiej odbył się po raz ósmy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji zorganizowano tam konkurs na najdłuższe rozwinięcie tej liczby. Uczennica klasy pierwszej naszej szkoły - Natalka Sobczyk, która stanęła po raz pierwszy do rywalizacji okazała się najmłodszą uczestniczką w historii zmagań. Natalka wyrecytowała 142 cyfry i zdobyła tym samym III miejsce, wprawiając jury w zachwyt.

Cała społeczność szkolna gratuluje Natalce i życzy jej dalszych sukcesów!


 

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Pod koniec pierwszego semestru nasi podopieczni z klas IV-VI przystąpili do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Zainteresowanie udziałem w tym przedsięwzięciu było tak duże, iż uczniowie musieli przechodzić eliminacje polegające na szczegółowej znajomości kultury krajów anglojęzycznych. Najlepszych dziewięciu uczestników przeszło do drugiego etapu, w którym rozwiązywali test związany nie tylko z kulturą, ale również z geografią, historią oraz obecną sytuacją polityczną w tych krajach.

Po sprawdzeniu wszystkich prac nadszedł czas na podsumowanie wyników.

I miejsce zajął Seweryn Bonarek

II miejsce zajął Radosław Miałkowski

III miejsce zajęła Martyna Mikuś

11 marca Pan Dyrektor Jacek Berek wraz z organizatorkami konkursu wręczył uczniom dyplomy oraz nagrody.

Ponadto, wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu, w podzięce za swoją ciężką pracę, otrzymały od nauczycielek sakiewki ze słodyczami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przystąpienie do konkursu, a osobom które zdobyły miejsca I-III jeszcze raz gratulujemy.

Nauczycielki języka angielskiego

Foto


 

PODZIĘKOWANIE ZA WPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Dyplom


 

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja przyrody”, podczas której uczniowie klas czwartych prezentowali swoje domowe zwierzęta. Pupile przybyły na spotkanie wraz ze swoimi opiekunami. Wśród prezentowanych okazów znalazły się: psy, koty, świnki morskie, króliki, chomiki, papugi.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznać różne gatunki zwierząt, ich zwyczaje i zachowania oraz przyswoić informacje o hodowli, pielęgnacji i żywieniu zwierząt. Uczniowie bardzo chętnie przedstawiali przygotowane informacje, a ich występy spotkały się z wielkim zainteresowaniem obserwatorów.

Wszystkim uczniom biorącym udział w lekcji oraz rodzicom, którzy zadbali o bezpieczny transport zwierzaków serdecznie dziękujemy.

Foto


 

PODSUMOWANIE KONKURSU PRZYRODNICZEGO DLA KLAS 6

"MODEL BUDOWY UKŁADU SŁONECZNEGO"

Foto


 

PODZIĘKOWANIE ZA WPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Dyplom


 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 5.12 2018 r. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej w Brzostku odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt- Czwórki. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z pośród 6 reprezentacji szkół podstawowych z Gminy Brzostek zawodniczki VI klasy szkoły podstawowej w Brzostku zajęły I miejsce. Szkołę reprezentowały: Martyna Nawracaj, Emilia Dziedzic, Martyna Mikuś, Dominika Gac, Emilia Zdziarska i Magdalena Pieniądz. Zawodniczki nagrodzone zostały dyplomem, pucharem oraz złotymi medalami. Magdalena Pieniądz otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju zdobywając pamiątkową Statuetkę i dyplom. Uczennice odwiedził również Święty Mikołaj ze słodyczami. Gratulujemy dziewczętom sukcesu oraz życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego

W dniu 4.12.2018 r. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek pod patronatem Burmistrza Brzostku. W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących klasy IV-VI szkoły podstawowej. W wyniku rywalizacji uczniowie naszej szkoły reprezentowanej przez Igora Piotrowskiego, Huberta Czaplę, Radosława Czecha, Mateusza Bieleckiego, Seweryna Bonarka, Igora Juszczyka, Jakuba Synowieckiego i Dawida Cwynara zajęli I miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, puchar oraz złote medale a także słodycze od Świętego Mikołaja.

Zawodnikom gratulujemy pięknej i zaciętej gry, osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego


 

AKCJA CZYTELNICZA

„WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE”

Czytelnictwo jako jedna z podstawowych aktywności człowieka, zawiera w sobie ogromne walory wychowawcze. Lektura, zwłaszcza trafnie dobrana lub sugerowana, może ukazywać młodemu czytelnikowi wiele wartości, wzorów, podpowiedzi rozstrzygnięcia i wyborów moralnych, może ujawnić różnicę między dobrem a złem. Literatura piękna kształtuje w człowieku poczucie estetyki, rozwija twórczą wyobraźnię. Wszystko, co za pośrednictwem słowa drukowanego pomaga młodemu człowiekowi rozumieć świat i samego siebie, a także przygotować go do sukcesu w przyszłości, zawiera w sobie ogromny „ładunek wychowawczy”. To sprawia, że czytelnictwo jest jednym z ważniejszych mechanizmów oddziaływania wychowawczego na uczniów.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Brzostku od lat organizuje przedsięwzięcia czytelnicze, których celem jest promowanie literatury. W tym roku szkolnym – 27 listopada przeprowadzono akcję pod hasłem „Wychowanie przez czytanie”. Głównym tematem spotkania była popularyzacja lektury uzupełniającej Doroty Terakowskiej pt. „Córka czarownic”. Zebrani, przy odpowiednio dobranej scenerii, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie klas IV-VI czytali z przejęciem i zaangażowaniem historię dziewczynki o włosach jak zboże tego kraju i oczach jak niebo przed burzą. Dzieje starszej kobiety, która wraz ze swą przybraną córką wędrowały po ziemiach dawnego Wielkiego Królestwa, uciekając przed Najeźdźcą, okazały się ciekawe dla odbiorców. Postać dziecka i jej opiekunki, których życie to pasmo kryjówek i ciągłych, nagłych ucieczek, tajemnic, zakazów i nakazów dały wrażenie fascynujących.

Całość akcji dopełniły barwne dekoracje, rekwizyty i stroje odzwierciedlające nastrój tajemniczości i niepewności głównych bohaterek powieści. Refleksyjna muzyka i śpiew młodych wokalistów skłaniały do przemyśleń nad sensem istnienia. Widowiskowy i porywający publiczność taniec, nadał ekspresji całości widowiska. Sugestywna oraz wymowna gra aktorska ujawniła klimat prezentowanych w lekturze wydarzeń.

Książka, choć na pierwszy rzut oka to przedmiot jakich wiele, staje się narzędziem, które ma duże znaczenie. Pomaga w nauce, bo jest źródłem wiedzy dostępnym dla każdego, służy rozrywce, ponieważ rozśmiesza i rozwiewa smutek. Inspiruje do działania, wzbogaca wyobraźnię. Kampanie o takim charakterze mogą być skutecznym sposobem zachęcania uczniów do sięgania po dzieło literackie. Stały kontakt z książką ma bardzo istotny wpływ na rozwój osobowości dziecka. Jeżeli pierwsze doświadczenie młodego człowieka ze słowem pisanym pozwoli mu nabrać pewności, że czytanie jest ciekawe, wówczas jego chęć do poznania kolejnych utworów będzie wzrastać. Dlatego tak ważne znaczenie ma rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci w wieku szkolnym. ZATEM DO DZIEŁA!

Foto


 

PASOWANIE NA UCZNIA

Foto


 

LIST MINISTER ANNY ZALEWSKIEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

W SPRAWIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH DZIECI

 

List


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Foto


 

ŻEGNAMY ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Foto