W razie trudności z logowaniem do dziennika i Teamsa proszę o kontakt z administratorem:

brzostekfoto@interia.pl

 


 

Informacje dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosowania RODO w szkołach w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanego wirusem SARS-CoV-2

Informacje


 

Najważniejsze zasady postępowania w okresie zagrożenia epidemiologicznego

Zasady


 

KONKURS „RÓŻANIEC Z DARÓW JESIENI”

Październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Z tej okazji został zorganizowany w naszej szkole dla uczniów klas I – II konkurs pt. „Różaniec z darów jesieni". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową , zachęcenie do częstego i wspólnego odmawiania różańca oraz rozwijanie ich aktywności twórczej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a biorący w nim udział uczniowie wykazali się bardzo oryginalnymi pomysłami. Na wystawie pokonkursowej mogliśmy podziwiać 55 różańców o rozmaitej wielkości, kolorze, kształcie paciorków oraz wykonanych z różnego tworzywa. Wszystkim bardzo podobał się różaniec z żelek (malinek), pięknem swoim zachwycały różańce z dzikiej róży, ziaren fasoli, jarzębiny, kasztanów, żołędzi i orzechów. Ciekawymi okazały się też różańce wykonane z kolorowego makaronu i masy solnej oraz metalowych nakrętek i plastikowych zakrętek.

Za pomysłowość, estetykę wykonania a przede wszystkim za włożone w prace swoje serce wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni oceną z religii oraz misyjnymi różańcami i zakładkami do książek.

Serdecznie dziękuję Uczniom, a także Rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci i pomagali im wykonać tak piękne „Różańce z darów jesieni”. Myślę, że w niejednym domu będą one również piękną ozdobą przez jakiś czas.

Organizator: Jolanta Synowiecka

Foto   


 

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH – REALIZACJA PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH

Zdrowie, to najwyższa wartość człowieka. Jego brak ogranicza naszą aktywność, uniemożliwia realizację planów i marzeń. Gdy nie chorujemy, mamy właściwy stosunek do siebie i otaczającego świata, umiemy sobie radzić ze stresem. Zdrowie jest bogactwem społeczeństwa, to kapitał, który pozwala nam osiągnąć cele i spełniać marzenia.

Jak już informowaliśmy, uczniowie naszej szkoły od września 2020 roku uczestniczą w programach edukacyjnym promujących zdrowy tryb życia tj. „Program dla szkół - Owoce i warzywa”, „Mleko w szkole” oraz „Zdrowy tryb życia - zapobieganie nowotworom”. Celem szkolnych działań jest zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowia, popularyzowanie wiedzy na temat ekologicznej żywności oraz aktywności fizycznej. Uczniowie od początku roku szkolnego otrzymywali owoce, warzywa, mleko oraz przetwory mleczne.

Wymienionym wyżej programom towarzyszyły liczne działania edukacyjne. Uczniowie różnorodnymi technikami wykonywali ciekawe prace plastyczno-techniczne, plakaty, piramidy zdrowego żywienia. Dzięki tym zajęciom poznawali produkty spożywcze należące do poszczególnych grup, a także ilości, w jakich powinny być spożywane. Tworzyli modele owoców i warzyw, układali rymowanki o zdrowym odżywianiu, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Ponadto uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Na bazarku w dzień targowy takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie” organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

W realizację programów włączyła się także pielęgniarka szkolna, która poprzez wygłaszane prelekcje poszerzyła zakres wiedzy uczniów na temat roli poszczególnych elementów stylu życia w profilaktyce nowotworów złośliwych. Zapoznała uczniów z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Starała się zmotywować dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowego stylu życia, uczyła modyfikacji negatywnych zachowań oraz dokonywania prozdrowotnych wyborów w codziennym życiu.

Realizacja programów odbywa się także podczas lekcji wychowania fizycznego. Nauczyciele w czasie zajęć stacjonarnych i nauczania zdalnego uświadamiają uczniom, jak ważny jest ruch dla ich zdrowia, motywują do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 0-VIII do prowadzenia zdrowego trybu życia, a także promowania go w swoich rodzinach.

Koordynatorzy

Foto 


 

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA TOMUSIA Z KLECI/p>

Zapraszamy do udziału w zbiórce plastikowych nakrętek! Nakrętki proszę wrzucać do urny – serduszka, znajdującej się przy głównym wejściu do Hali Widowiskowo Sportowej im. Agaty Mróz - Olszewskiej w Brzostku. Akcja trwa cały rok szkolny! Przyłącz się już dziś! Zbieraj nakrętki i pomagaj! Nakrętki zostaną przekazane na rzecz pomocy dla Tomusia z Kleci.

Samorząd Uczniowski

Foto 


 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 06.10.2020 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy w formie plakatów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV - VIII. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

Komisja wyborcza w składzie: Martyna Mikuś, Martyna Nawracaj, Emilia Zdziarska czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu Szkoły Podstawowej weszły osoby które zdobyły największą liczbę głosów. Będą pełnić następujące funkcje:

OLIWIA PRZEBIĘDA, klasa VIIa – PRZEWODNICZĄCA

KACPER NOWAK, klasa VIIb – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

MAJA KOSOWSKA, klasa VIIb – SEKRETARZ

ZOFIA BEREK, klasa IVa – SKARBNIK

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów!

Opiekunowie SU

Foto  


 

AKCJA CHARYTATYWNA „KREDKOBRANIE”

W odpowiedzi na prośbę Fundacji Ignatianum w Krakowie i Stowarzyszenia „Korzenie” w naszej szkole w dniach od 22 do 29 września została przeprowadzona Akcja „Kredkobranie”. Jest to ogólnopolska akcja charytatywna mająca na celu pomoc w zdobywaniu wiedzy najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Zebrane dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, pisaków i plasteliny wysłane zostały do Fundacji Ignatianum skąd trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Za wsparcie tej szlachetnej akcji i pomoc składam serdeczne podziękowanie Dyrekcji i Wychowawcom. Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców i Uczniów za „otwarte serce”. Mam nadzieję, że ten bezinteresowny gest dobroci sprawi uśmiech i radość na twarzach dzieci i młodzieży.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas i koordynator akcji – Jolanta Synowiecka

Foto  


 

AKCJA „DZIECI – DZIECIOM”

Na początku marca Szkolne Koło Caritas zorganizowało w naszej szkole przedświąteczną akcję „DZIECI – DZIECIOM”, której celem była zbiórka słodyczy. W przedsięwzięcie najbardziej zaangażowały się klasy: 1a, 2ab, 5ab, 6c i 7ab, które oprócz słodyczy ofiarowały drobne upominki w postaci zabawek, książek, puzzli oraz artykułów szkolnych.

Z zebranych darów zostały przygotowane i przekazane paczki dla podopiecznych z Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy i Domu Dziecka w Kołaczycach oraz dla Tomusia i Kasi.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w imieniu obdarowanych dzieci, ich opiekunów oraz organizatorów zbiórki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy od wielu lat bezinteresownie pomagają nam po to, żebyśmy my mogli pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Koordynatorzy akcji: Jolanta Synowiecka i Ewa Raś

Foto 


 

Mleko, owoce i warzywa w szkole

„Program dla szkół”

W roku szkolnym 2020/2021 został uruchomiony nowy „Program dla szkół”, w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Program koordynowany jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do jego realizacji.

W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I - V szkół podstawowych. W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, a także biorą udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkołę, mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

• owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

• warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

• soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z tygodniu roku szkolnego 2020/2021 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw oraz 3 porcje mleka i przetworów mlecznych.

Program „Owoce i warzywa w szkole"

Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Program „Mleko w szkole"

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół.

Obu programom przez cały rok towarzyszyć będą liczne działania edukacyjne prowadzone przez nauczycieli pod okiem koordynatorów.

Już we wrześniu przeprowadzono z dziećmi pogadanki na temat ważnej roli owoców i warzyw oraz mleka w codziennej diecie.

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną promującą program „Mleko, owoce i warzywa w szkole”. Pierwszaki zgromadziły w kącikach przyrody różnorodne warzywa i owoce i chętnie wypowiadały się na temat ogródków warzywnych i sadów znajdujących się w ich otoczeniu. Natomiast uczniowie klasy trzeciej, dzięki uprzejmości koleżanki klasy VIII Julity oraz jej rodziców, mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce przyrodniczej do ogrodu warzywnego i sadu, gdzie zapoznały się z jesiennymi pracami na działce, zbiorem warzyw i owoców, przygotowaniem drzew do zimy. Ponadto podziwiały piękno sadu i ogrodu jesienią. Dla dzieci była to pouczająca i ciekawa wycieczka.

Zapraszamy uczniów klas I-V do czynnego udziału w Programie, a wszystkich do oglądania naszych kolejnych fotorelacji z działań edukacyjnych.

Koordynatorzy

Foto


 

WEWNĄTRZSZKOLNE ZASADY OCENIANIA!!!

Od 1 września 2020 roku w Szkole Podstawowej w Brzostku obowiązują nowe Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania wprowadzone do Statutu Szkoły przez Radę Pedagogiczną.

Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Organizacja rozpoczęcia roku

Harmonogram dowozów

Przydział klas do sal lekcyjnych


 

ZAPISY NA ŚWIETLICĘ

Wniosek wraz z upoważnieniem proszę odesłać na e-maila szkoły: spbrzostek@interia.eu lub zostawić w skrzynce pocztowej szkoły przy wejściu od strony bloków.

Wniosek

Upoważnienie

Deklaracja korzystania z obiadów


 

OFERTA UBEZPIECZENIA COMPENSA

Oferta szkolna NNW. Załącznik nr 1 przedstawia ofertę indywidualnego ubezpieczenia zawieraną indywidualnie. Załącznik nr 2 to oferta ubezpieczenia zbiorowego. W obu przypadkach obsługa ubezpieczenia odbywa się bez udziału szkoły. Wszystkie sprawy załatwiamy na miejscu biuro Brzostek Rynek 20 czynne codziennie od godz. 8-16. W przypadku ubezpieczenia zbiorowego rodzice wpłacają składkę do dnia 28 września a ubezpieczeniem obejmujemy młodzież od dnia 01 09 2020 t/j od dnia rozpoczęcia nauki .

Agent ubezpieczeniowy

Jerzy Potrzeba

tel: 606999600

Załącznik 1

Załącznik 2


 

OFERTA UBEZPIECZENIA CENTRUM POLIS

Oferta

Oferta 2

Warunki


 

OFERTA UBEZPIECZENIA AVIVA

Oferta

Deklaracja


 

OFERTA UBEZPIECZENIA TUW

Oferta


 

Szanowni Państwo

Przesyłam Państwu oferty ubezpieczenia NNW dla uczniów i nauczycieli Państwa Placówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami Wiener TU S.A. VIG i Compensa TU S.A VIG

Z poważaniem

Prezes zarządu

Stanisław Siatka

OFERTA WIENER

OFERTA COMPENSA

 


 

Szanowni Państwo

Ważnym elementem podczas nauki i zabawy dziecka jest odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa na wypadek różnych zdarzeń losowych w kraju i za granicą 24h na dobę. Obecnie na rynku istnieje wiele firm i ofert, wszystko jest uzależnione od potrzeb i wymagań klienta. Firma OVB ALLFINANZ współpracując z wieloma Towarzystwami może indywidualnie dopasować ofertę do potrzeb klienta - rodzica.

Zalety ubezpieczenia NNW dzieci:

1. ubezpieczenie dzieci od 0 do 26 roku życia

2. szeroki zakres ubezpieczenia

3. możliwość wyboru jednego z wielu wariantów ubezpieczenia z zastosowaniem zniżki na drugie i kolejne dziecko

4. objęcie ochroną już od następnego dnia po opłaceniu składki

5. ochrona przez 24h na dobę w kraju, za granicą, w szkole, w domu i na wakacjach

6. możliwość rozszerzenia o wyczynowe uprawianie sportu do 18 roku życia

7. ubezpieczenie studentów dziennych i zaocznych do 26 roku życia

8. dodatkowo można rozszerzyć zakres o OC studenta na praktykach

9. zgłoszenie szkody osobiście, telefonicznie, listownie lub pocztą elektroniczną

W załączniku informacje z trzech Towarzystw: SIGNAL IDUNA, GENERALI i COMPENSA dotyczące ubezpieczenia dzieci i młodzieży wraz z OWU.

Bezpośredni kontakt:

Halina Wilczyńska tel. 607 140 384

Dominik Misiak tel. 510 609 073

deklaracja_Pakiet OVB

SIP3170_OWU_NNW Dzieci i Mlodziez Szkolna_Aneks1 IPID_SIT3168

NNW ulotka - obowiazuj_ca od 26.06.2020

OWU Generali, z my l o NNW, obowiazuj ce od 26.06.2020

OWU NNW II 1111 plus Szkolne rodo 2020

Ulotka Klauzula Szkolna 1111 202