AKCJA „PODARUJ ZNICZ”

Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę zniczy, które zapłoną po uporządkowaniu opuszczonych grobów na pobliskim cmentarzu. Zwracamy się do Rodziców, Nauczycieli oraz Uczniów o podarowanie symbolicznej lampki. Znicze prosimy przynosić do Sali nr 3 (katechetycznej), budynek nr 1. Akcja zbiórki trwa do 25 października (piątek).

Za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:

p. Jolanta Synowiecka, p. Ewa Raś


 

INFORMACJA NA TEMAT

POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Informacja


 

MISTRZOWIE POWIATU

8 października 2019 roku odbyły się w Dębicy Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Brzostku zajęła pierwsze miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, które odbędą się 15 października w Mielcu. Bieg sztafetowy naszych zawodników układał się od początku bardzo dobrze. Nie dali sobie wyrywać prowadzenia na żadnej zmianie. To efekt ich ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu. Skład zwycięskiej drużyny: Daniel Buczek, Wiktor Kolman, Szymon Owsiak, Przemek Kurek, Wojciech Michoński, Dominik Cwynar, Tomasz Kluza, Mateusz Stec, Hubert Czapla, Kacper Mroczkowski, Radosław Czech, Jakub Synowiecki. Dziękuję całej drużynie za wspaniałą walkę na każdej zmianie. Jesteście najlepsi! Wyjątkową walecznością wykazali się Szymon Owsiak i Daniel Buczek, którzy pobiegli maksimum swoich możliwości. Po zawodach na naszych zawodników czekała miła niespodzianka w McDonald's.

M. Machaj

Foto 


 

BIEGI PRZEŁAJOWE

„Nie tracąc wiary w Niepodległą” pod takim hasłem 30 września 2019 roku odbyły się w Kołaczycach biegi przełajowe. Celem zawodów było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach. W pierwszej z nich pobiegły dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej a w drugiej uczniowie szkół średnich. W każdej kategorii biegało po 40 zawodników. Na dystansie 800 m pierwsze miejsce zajęła Patrycja Wołowiec (SP Brzostek). Należy dodać że Patrycja biegała ze starszymi o 2 lata koleżankami. Trzecie miejsce zajęła Martyna Nawracaj (SP Brzostek). W kategorii chłopców najlepszy był Daniel Buczek (SP Brzostek) który zajął pierwsze miejsce. W zawodach z naszej szkoły startowali również Wiktor Kolman który ukończył zawody na 7 miejscu, Tomasz Kluza na 8 miejscu, Mateusz Stec na 13 miejscu, Jakub Synowiecki zajął 17 miejsce. Gratulacje dla naszych wspaniałych lekkoatletów! Wyrażam uznanie dla organizatorów LO Kołaczyce którzy oprócz przygotowanych pucharów i dyplomów zaprosili wszystkich zawodników na grilla.

M. Machaj

Foto 


 

GRAND PRIX GMINY BRZOSTEK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA BRZOSTKU

19 września 2019 roku odbyło się IV Grand Prix Gminy Brzostek w Biegach Przełajowych o Puchar Burmistrza Brzostku. W zawodach brało udział 142 uczniów z różnych kategorii wiekowych. Szkołę Podstawową w Brzostku reprezentowało 24 uczniów. 15 z nich wróciło z medalami i dyplomami.

Dziewczyny klasy I - III: 1 miejsce Julita Bilkowska, 5 miejsce Dobrosława Żmudzka, 6 miejsce Maria Nykiel.

Klasy I - III chłopcy: 1 miejsce Mateusz Rozwadowski, 3 miejsce Antoni Szweda, 4 miejsce Szymon Caban, 6 miejsce Marcin Bożek.

V - VI klasy dziewczyn: 2 miejsce Patrycja Wołowiec.

IV - VI klasy chłopcy: 1 miejsce Wiktor Kolman, 4 miejsce Jan Kawalec, 5 miejsce Jakub Bożek.

VII - VIII klasy dziewczyn: 1 miejsce Martyna Nawracaj.

VII - VIII klasy chłopców: 1 miejsce Daniel Buczek, 6 miejsce Mateusz Stec.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce Szkoła Podstawowa Brzostek, drugie miejsce Grudna Górna, trzecie miejsce Kamienica Górna. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Daniel Buczek którego bieg zachwycił publiczność. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję wspaniałych wyników. Wiktorowi Wójtowicz i Grażynie Maziarz dziękuję za pomoc w zawodach.

Gratulacje dla całego OSiR-u Brzostek za bardzo dobrze przygotowane zawody.

M. Machaj

Foto


 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W dniu 01.10.2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy w formie plakatów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV - VIII. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

Komisja wyborcza w składzie: Martyna Mikuś, Martyna Nawracaj, Mateusz Bielecki czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowały ponadto tegoroczne opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu Szkoły Podstawowej weszły osoby które zdobyły największą liczbę. Będą pełnić następujące funkcje:

JULITA MADUZIA, klasa VIIb – PRZEWODNICZĄCA

SZYMON SOKÓŁ, klasa VIIIa – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

EMILIA DZIEDZIC, klasa VIIa – SEKRETARZ

OOLIWIA PRZEBIĘDA, klasa VIa – SKARBNIK

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów!

Foto


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 13 września odbędzie się zebranie z rodzicami. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na sali gimnastycznej w budynku nr 1.


 

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W PONIEDZIAŁEK 2 WRZEŚNIA

• Msza Św. o godzinie 8.15 w Kościele w Brzostku

• Uroczystość w Szkole Podstawowej w Brzostku

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Brzostku, czyli sześciolatki i młodsze, zapraszamy 2 września w poniedziałek na spotkanie z wychowawcami bezpośrednio do budynku nr 1 Szkoły, ul. Szkolna 13. Wychowawcy czekają na Dzieci i Rodziców na parterze w sali nr 15 i 16 od godziny 7.30.

Uczniów klas od pierwszych do ósmych oraz Rodziców zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego do budynku nr 2 Szkoły, ul. Mysłowskiego 11. Uroczystość odbędzie się w hali sportowej.

Odwóz wszystkich Uczniów dojeżdżających nastąpi o godzinie 10.30 spod budynku nr 2 (dawne gimnazjum).

Zapraszamy


 

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłoszenie

Wniosek


 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Ogłoszenie

Wniosek