POZNAJ BLIŻEJ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W BRZOSTKU

Foto

 


 

PODZIĘKOWANIE ZA WPÓLNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Dyplom


 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 5.12 2018 r. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz- Olszewskiej w Brzostku odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt- Czwórki. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z pośród 6 reprezentacji szkół podstawowych z Gminy Brzostek zawodniczki VI klasy szkoły podstawowej w Brzostku zajęły I miejsce. Szkołę reprezentowały: Martyna Nawracaj, Emilia Dziedzic, Martyna Mikuś, Dominika Gac, Emilia Zdziarska i Magdalena Pieniądz. Zawodniczki nagrodzone zostały dyplomem, pucharem oraz złotymi medalami. Magdalena Pieniądz otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju zdobywając pamiątkową Statuetkę i dyplom. Uczennice odwiedził również Święty Mikołaj ze słodyczami. Gratulujemy dziewczętom sukcesu oraz życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego

W dniu 4.12.2018 r. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Gminy Brzostek pod patronatem Burmistrza Brzostku. W zawodach wzięło udział 8 drużyn reprezentujących klasy IV-VI szkoły podstawowej. W wyniku rywalizacji uczniowie naszej szkoły reprezentowanej przez Igora Piotrowskiego, Huberta Czaplę, Radosława Czecha, Mateusza Bieleckiego, Seweryna Bonarka, Igora Juszczyka, Jakuba Synowieckiego i Dawida Cwynara zajęli I miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, puchar oraz złote medale a także słodycze od Świętego Mikołaja.

Zawodnikom gratulujemy pięknej i zaciętej gry, osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego


 

AKCJA CZYTELNICZA

„WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE”

Czytelnictwo jako jedna z podstawowych aktywności człowieka, zawiera w sobie ogromne walory wychowawcze. Lektura, zwłaszcza trafnie dobrana lub sugerowana, może ukazywać młodemu czytelnikowi wiele wartości, wzorów, podpowiedzi rozstrzygnięcia i wyborów moralnych, może ujawnić różnicę między dobrem a złem. Literatura piękna kształtuje w człowieku poczucie estetyki, rozwija twórczą wyobraźnię. Wszystko, co za pośrednictwem słowa drukowanego pomaga młodemu człowiekowi rozumieć świat i samego siebie, a także przygotować go do sukcesu w przyszłości, zawiera w sobie ogromny „ładunek wychowawczy”. To sprawia, że czytelnictwo jest jednym z ważniejszych mechanizmów oddziaływania wychowawczego na uczniów.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Brzostku od lat organizuje przedsięwzięcia czytelnicze, których celem jest promowanie literatury. W tym roku szkolnym – 27 listopada przeprowadzono akcję pod hasłem „Wychowanie przez czytanie”. Głównym tematem spotkania była popularyzacja lektury uzupełniającej Doroty Terakowskiej pt. „Córka czarownic”. Zebrani, przy odpowiednio dobranej scenerii, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie klas IV-VI czytali z przejęciem i zaangażowaniem historię dziewczynki o włosach jak zboże tego kraju i oczach jak niebo przed burzą. Dzieje starszej kobiety, która wraz ze swą przybraną córką wędrowały po ziemiach dawnego Wielkiego Królestwa, uciekając przed Najeźdźcą, okazały się ciekawe dla odbiorców. Postać dziecka i jej opiekunki, których życie to pasmo kryjówek i ciągłych, nagłych ucieczek, tajemnic, zakazów i nakazów dały wrażenie fascynujących.

Całość akcji dopełniły barwne dekoracje, rekwizyty i stroje odzwierciedlające nastrój tajemniczości i niepewności głównych bohaterek powieści. Refleksyjna muzyka i śpiew młodych wokalistów skłaniały do przemyśleń nad sensem istnienia. Widowiskowy i porywający publiczność taniec, nadał ekspresji całości widowiska. Sugestywna oraz wymowna gra aktorska ujawniła klimat prezentowanych w lekturze wydarzeń.

Książka, choć na pierwszy rzut oka to przedmiot jakich wiele, staje się narzędziem, które ma duże znaczenie. Pomaga w nauce, bo jest źródłem wiedzy dostępnym dla każdego, służy rozrywce, ponieważ rozśmiesza i rozwiewa smutek. Inspiruje do działania, wzbogaca wyobraźnię. Kampanie o takim charakterze mogą być skutecznym sposobem zachęcania uczniów do sięgania po dzieło literackie. Stały kontakt z książką ma bardzo istotny wpływ na rozwój osobowości dziecka. Jeżeli pierwsze doświadczenie młodego człowieka ze słowem pisanym pozwoli mu nabrać pewności, że czytanie jest ciekawe, wówczas jego chęć do poznania kolejnych utworów będzie wzrastać. Dlatego tak ważne znaczenie ma rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci w wieku szkolnym. ZATEM DO DZIEŁA!

Foto


 

PASOWANIE NA UCZNIA

Foto


 

LIST MINISTER ANNY ZALEWSKIEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

W SPRAWIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH DZIECI

 

List


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Foto


 

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Ogłoszenie

Karta zgłoszenia dziecka


 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Ogłoszenie


 

ŻEGNAMY ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Foto