Wydarzenia - A-TO-MY

A-TO-MY
Internetowa Gazetka Szkoły Podstawowej w Brzostku
Title
Przejdź do treści
Ciekawy koncert w Jaśle

       
             Niedawno w Jaśle zgromadzili się reprezentanci gmin, które należą do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Z tego powodu odbył się koncert, w którym zaprezentowały się dzieci ze Snovskiej Szkoły Muzycznej na Ukrainie oraz ze Szkoły Muzycznej w Jaśle.                        
             Było to wielkie wydarzenie dla Jasielskiego Domu Kultury i dla młodszej widowni, która oglądała przebieg całego koncertu. Naszą szkołę w tym ciekawym wydarzeniu reprezentowali uczniowie z samorządów klasowych. Zaszczytem było obejrzenie całego spektaklu z udziałem tak wielkich talentów. Koncert wyszedł wspaniale, uczestniczy przeznaczyli swój cenny czas na naukę słów do piosenki i nauczenie się nut do utworu. Widownia posyłała im gorące brawa za trud i wysiłek w to włożony. W ich utworach nie mogło zabraknąć świątecznej nuty. Idealnie można było się wczuć w każdy dźwięk. Nasi goście z Ukrainy zadbali o najmniejsze szczegóły, takie jak delikatny dźwięk dzwoneczka dla poszczególnych utworów czy świergot  ptaszka do wrażliwych piosenek. Pod koniec spektaklu na rozluźnienie atmosfery zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego pt. „Krajobrazy Dorzecza Wisłoki”.
             Podsumowując, wszystko wyszło genialnie. Po koncercie każdy pewnie sobie pomyślał, że chciałby mieć taki talent jak jego uczestnicy.


Wiktoria Karaś (VIc)

Narodowe Czytanie w naszej szkole

          3 grudnia 2019 r. miało miejsce Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Brzostku, które odbyło się w budynku nr 2. Osoby, które czytały tego dnia to: pani dyrektor Małgorzata Salacha, pani wicedyrektor Aleksandra Kobak-Hunia, pan burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, pan komendant Mirosław Więcek, pan Daniel Wójcik, pani Anna Klich, pani Maria Kawalec, pani Agnieszka Maduzia, pani Magdalena Machaj, pani Małgorzata Piekarczyk,  pan Józef Ogrodnik oraz uczniowie: Wiktoria Szukała z kl. VI b, Wiktoria Karaś z kl. VI c, Monika Stasiak z kl. VII i Mateusz Nowak z kl. VIII b. Podczas spektaklu czytany był utwór Bolesława Prusa pt. ,,Katarynka” . Każda z wymienionych wyżej osób czytała fragment tej noweli, następnie była chwila na występ uczniów lub śpiew. Widzami byli wszyscy uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz gośćmi specjalnymi.
         Akcja organizowana jest co roku od 2012 r. Rozpoczął ją ówczesny prezdydent RP Bronisław Komorowski i on wraz z małżonką wybierli  utwory literackie, które są w danym roku czytane. Obecnie ten przywilej posiada obecny prezydent RP Andrzej Duda. Na ten rok przypadło 8 książek: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego. Wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera, dzięki której ten dzień zostanie w sercu każdego Polaka na zawsze. Myślę, że to jest dobra inicjatywa i warto pielęgnować ją jak najdłużej.

Antoni Wójcik (VIc)


„Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, ale najtrudniej-cierpieć…”
             11 listopada 1918 roku to przełomowe wydarzenie w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli udało się wyrwać spod jarzma zaborców. Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały miejsce w piątek, 8 listopada. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej w Brzostku. Punktualnie o godzinie 11:11 rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów klas IV, V, VII i VIII. Połączenie patriotycznych piosenek, recytacji oraz krótkich scenek tematycznych wywarło na widzach duże wrażenie. Uroczystość była zarazem radosnym i smutnym wydarzeniem, ponieważ ciesząc się z tego, że żyjemy dzisiaj w wolnym kraju, wspominamy jednocześnie poległych w boju o niepodległość. Wyrażamy głęboki szacunek i wdzięczność dla tych wszystkich, którzy oddali życie w imię wyższych wartości.
Aldona

Pasowanie na ucznia
         Pasowanie na ucznia w naszej szkole odbyło się 14 października 2019 r. o godzinie 10.00. Na uroczystości pojawili się: burmistrz Brzostku, pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczyciele oraz przedstawiciele klas. Wszystkie dzieci wspaniale tańczyły, śpiewały i rapowały. Przedstawienie trwało ok 1,5 godziny. Dzieci pasowane były jak co roku dużym, zielonym ołówkiem. Nowi uczniowie otrzymali słodycze, a wszystkim zebranym podobała się uroczystość.
                                                                           Natalia Grygiel i Magdalena Nawracaj


Podróżnik w naszej szkole
          W poniedziałek, podczas Święta Komisji Edukacji Narodowej, do brzosteckiej szkoły zawitał podróżnik, który opowiadał nam o swojej niezwykle ciekawej wyprawie do odległej Kenii.
       Przekazał nam on wszystkie ważne informacje o tym afrykańskim kraju. Pokazywał  codzienne życie Kenijczyków, ich ubiór oraz historię. Największym zaskoczeniem  była dla mnie opowieść o spotkaniu wielkiej afrykańskiej piątki, do której należą: lew, lampart, bawół afrykański, nosorożec czarny i afrykański słoń sawannowy. Cała ta piątka uważana jest tradycyjnie za najgroźniejsze zwierzęta na kontynencie, co jednak nie jest do końca prawdą, gdyż rocznie w Afryce najwięcej osób zabijają hipopotamy.
          Gdy dzielił się z nami swoimi wrażeniami, wszyscy z zaciekawieniem i uważnie słuchaliśmy jego opowieści. Oczami wyobraźni widzieliśmy siebie, jak razem z nim przedzieramy się przez afrykański busz i podziwiamy piękną florę i faunę Kenii.
          To było bardzo interesujące spotkanie, które w wielu z Nas obudziło pasję do podróży. Chcielibyśmy, aby naszą szkołę w tym roku odwiedziło więcej takich osób jak pan Dariusz Rochecki.
Radosław Miałkowski

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Wróć do spisu treści