Sukcesy uczniów - A-TO-MY

A-TO-MY
Internetowa Gazetka Szkoły Podstawowej w Brzostku
Title
Przejdź do treści
Konkurs „Z nurtem Wisłoki-poznajmy się” oraz powiatowy przegląd teatralny „Scena młodych”

          Teatr amatorski to wspaniała rozrywka. Co prawda każdy występ wiąże się z pewną dozą stresu, ale to negatywne odczucie jest niczym w porównaniu do satysfakcji z odegrania swojej roli. Prawdziwy aktor czerpie przyjemność z możliwości wcielenia się w sceniczną postać, utożsamia się z nią do tego stopnia, że podczas odgrywania sztuki po prostu się nią staje.
          Bardzo dobrze, iż są organizowane konkursy, podczas których uczniowie mogą spróbować swoich sił na scenie. 25 października 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się konkurs „Z nurtem Wisłoki -poznajmy się”. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z Bieździedzy, Jasła, Błażkowej oraz nasza brzostecka szkoła. W skrócie konkurs polegał na zaprezentowaniu przez uczestników interesujących informacji o ich rodzimych miejscowościach. Czas był ograniczony do 10 minut, liczba uczniów w zespole do 5 osób, zaś forma dowolna. Wszelkiego rodzaju prezentacje multimedialne, makiety, plakaty, wywiady z ciekawymi ludźmi, tudzież przedstawienia teatralne były akceptowane przez komisję.
           Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Mateusz Nowak, Oliwia Halz, Oliwia Przebięda, Seweryn Bonarek oraz ja, Aldona. Nad całym przedsięwzięciem czuwały: pani Ewelina Hipszer i  pani Joanna Oprządek. Zaprezentowaliśmy sztukę pt. „Ach, brzosteckie jakie cudne”, związaną z miejscową legendą o Brzostynce. Charyzmatyczna starsza pani opowiedziała księdzu Bogdanowi ową historię. Królowa Jadwiga postanowiła zaopiekować się pewną niezwykłą dziewczyną. Zabrała ją ze sobą do Krakowa, aby uczynić ją jedną z dwórek. Dzięki dobremu sercu Brzostynka szybko stała się ulubienicą Jadwigi. Dziewczynę dręczyły jednak katastroficzne wizje związane z ukochanym Brzostkiem. Królowa nadała jej szlachecki tytuł Pani Grodu Brzostek i nakazała rządzić w mieście mądrze i sprawiedliwie.
            Oczekiwanie na werdykt było dla nas bardzo stresujące, ale opłaciło się. Zajęliśmy I miejsce w konkursie! Satysfakcja z dobrze wykonanego zadania była równie wielka jak radość z wygranej. Niebawem okazało się jednak, że naszą grupę czeka nowe wyzwanie…
            Postanowiliśmy wystawić tę samą sztukę w powiatowym przeglądzie teatralnym „Scena młodych”, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. Wydarzenie odbyło się 4 grudnia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, zaś oprócz naszej szkoły wzięły w nim udział reprezentacje I LO w Jaśle, LO w Kołaczycach, Szkoły Podstawowej z Bieździedzy oraz II LO w Jaśle, przy czym ostatnie liceum zgłosiło aż dwie grupy. Czas przedstawienia musiał zamykać się w przedziale 10-20 minut, natomiast temat był dowolny. Co prawda nie przyznawano miejsc, ponieważ nie był to typowy konkurs, ale komisja postanowiła wyróżnić trzy szkoły - Szkołę Podstawową w Brzostku, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. W kategorii najlepszy aktor przyznano trzy nagrody za najlepsze kreacje, przy czym aż dwie z nich trafiły w ręce uczniów naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymał Seweryn Bonarek, zaś komisja konkursowa doceniła również moją grę aktorską.
Aldona

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Wróć do spisu treści